OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Korálky a komponenty

***Víta Vás Ateliér GemiNi***

Korálky

Rokajl - niekde sa stretnete aj s názvom rokail. Sú to drobné sklenené perličky dĺžky od 2 do 12 mm rôzneho tvaru (gulôčky, paličky, kostičky) a s rôznym zafarbením (číre, farebné, s farebným prieťahom, galvanizované, frost, a pod.)  

 

Mačacie oči - cats eye bead, sú to korálky zo syntetického skla pri určitom uhle so vzhľadom mačacích očí. Sú rôznych tvarov: guličky, ovály, srdiečka,... a samozrejme rôznych farieb (biela, hnedá, žltá, červená, marhuľová, zelená a pod.) 

                                                      

Millefiori - v preklade znamená tisíc kvetov. Táto technika vyrábania sklenených korálkov pochádza z Talianska. V skle je množstvo farebných kvietkov, ktoré vytvárajú prekrásnu mozaiku. Tvary sú rôzne: guľka, kocka, srdce, štvorec, ovál a pod. Farby: číra, svetlá modrá, tmavá modrá, zelená, čierna, biela, červená a i.

                     

Zlomky Millefiori - zlomky korálkov Millefiori rôznej veľkosti a tvaru s vŕtaným otvorom.

Zlomky minerálov -  úlomky rôznych minerálov, obrusované a s vŕtaným otvorom (jaspis dalmatín, tyrkenit, hematit, ruženín, citrín, tigrie oko, a i.).

                                                                                                  

Brúsené sklo - ohňovky -  české korálky vyrobené zo skla, po vybrúsení sa ešte leštia ohňom a tým získavajú nádherný lesk. Vyrábajú sa vo veľkostiach od 3 do 22 mm v rôznych tvaroch a farbách.

                            

Cínovky - české sklenené korálky, sú vysoko lesklé vďaka dokonalému brúseniu. Majú tvar guľatý, drops a slniečko.

Cloisonne - čínske ručne robené a maľované korálky. Na vytvorenie vzoru sa využíva medený stáčaný drôtik.

 

Plastové korálky - korálky rôznych tvarov a farieb, vyrobené z plastu. Výhodou je ich trvácnosť a ľahkosť.

                                       

 Tlačené sklo - vyrába sa ručne alebo strojovo tlačením (lisovaním) sklenených tyčí do foriem. Nakoniec sa povrch vyhladí a tak vznikajú najrôznejšie tvary - srdiečka, lístky, slimáčiky, korytnačky, lienky, pyramídy, guľky, štvorce v širokej palete farieb.

                               

Práskačky - typ tlačeného skla - sklenené perličky, ohrievané na vysokú teplotu a naraz ochladené, čo vnútri vyvolá popraskanie a vytvára nádherný efekt korálok.

                                      

Ploškované korálky - sklenené korálky s vybrúsenými plochami, rôznych farieb a tvarov.

Vinuté perly -  alebo aj vinutky, lampovky. Lampovky preto, že sa pri ich výrobe používa sklárska lampa, kahan a sklo sa ovíja okolo paličky a zároveň sa tvaruje a zdobí - preto vinutky. Každý kus je originál a šperky z nich sú prekrásne!

 

Swarovski kryštály - firma Swarovski je popredným svetovým výrobcom brúseného kryštálu. Swarovski šperky sú symbolom kvality a luxusu. Toto sklo je výnimočné vysokou kvalitou brusu a počtom a sklonom plošiek, takže svetlo sa lomí a šperk získava prekrásny odlesk.

                                       

Sklíčka - kúsky rôzne tvarovaného skla, ktorého hrany sú jemne obrúsené. Majú rôzne tvary - trojuholník, ovál, mesiac, štvorec, obdĺžnik, a.i. Maľujú sa transparentnými alebo netransparentnými farbami, po zaschnutí sa vypaľujú aby boli odolné.

          

 

STRIEBRO 925

- zo striebra využívam náušnicové komponenty, bižutérne ihly, nity, krúžky a drôt. Prevažná časť bižutérie je vyrobená z nestrieborného drôtu, no na požiadanie môžem vyrobiť šperky zo striebra 925.

 BIŽUTÉRNY DROT,  NAVLIEKACÍ MATERIÁL, RETIAZKY

Postriebrený bižutérny drôt - mäkký, používa sa často na obdrôtovanie korálku. Hrubší bižutérny drôt sa používa na spájanie korálok očkami.

Nerezový drôt - veľmi pevný, ale sivastej farby.  

Medený drôt lakovaný alebo poplastovaný - pevný drôt, často využívaný. Má rôzne farby na povrchu: strieborná, červená, čierna, hnedá, zelená, fialová a pod.

Retiazky - majú očká od 2x2 mm do 9x7 mm. Často používané odtiene: platina, striebro, zlato, meď.

Silón - používa sa na navliekanie rokajlových korálkov, na šité náhrdelníky, motanice (viď. použité techniky tvorby bižu)  a všade tam, kde je vyžadovaná pevnosť a neviditeľnosť navliekacieho materiálu (napr. kocka z rokajlu)

Nylonové lanko - používa sa pri zhotovení náhrdelníkov, kde sa upevňuje len niekoľko korálkov. Používa sa pre svoju pevnosť a pružnosť.

 

Saténové šnúry - sú rozličnej hrúbky, sú veľmi jemné a tvárne. Majú prekrásny lesk.

 

Voskové šnúry - sú rôznej hrúbky od 1 do 2 mm, je to bavlnená šnúrka povoskovaná, menej tvárna a menej sa lesknúca ako saténová šnúrka.

   

KOMPONENTY 

(farby striebornej, medenej, čiernej)

Filigránové guličky - ozdobné strieborné perforované guličky

Náušnicové zapínanie - afroháčiky, puzety, jednoduché háčiky

Zapínania náhrdelníkové, náramkové - karabínky, magnetické, šroubovacie, magnetické, americké (systém OT), háčiky, filigránové zapínanie

Uchytenie príveskov - šlupňa, krúžok

Prívesky na mobil - z čiernej tenučkej voskovanej šnúrky

Ozdobné komponenty - rozdeľovníky v rôznych tvaroch - kruh, kvapka, véčko a pod.

Kaplíky - ozdoba, pridávaná na korálok na jednu alebo obe, nazývaná aj ako klobúčik alebo korunka. Môže byť v tvare kvietku, kornútika, zvončeka

  

 

Webovou stránku snadno a rychle
TOPlist